Чи достатньо ви приділяєте уваги питній воді для несучки?
Питна вода є важливою складовою годівлі. Не дарма вода вважається однією з найважливіших речовин. Свійська птиця часто п’є вдвічі більше, ніж їсть, при цьому увага приділяється більше корму, ніж воді. Тому якість води є щонайменше настільки ж важливою для максимальної продуктивності птиці.
Запобігання біоплівки у водопровідних трубах
Біоплівка – це шар бактерій, дріжджів і грибів, який оточений слизом, що виробляється самостійно. На жаль, бактерії дуже добре ростуть у біоплівці. Якщо він стає занадто густим, дезінфекційні засоби не можуть вбити бактерії, оскільки до них дуже важко дістатися. Патогенні види, такі як E.coli, Enterococci й Salmonella, також можуть рости в біоплівці. Потім вони можуть потрапити в кишківник і поширитися далі в пташнику через гній.
Додаткова увага до молодняку
Особливої уваги заслуговує вода молодняку. Добові курчата, наприклад, майже не створили кишкової флори і тому швидко страждають від шкідливих бактерій з біоплівки. Додатковим недоліком є те, що молоді тварини відносно мало п’ють, і тому кровообіг слабкий. Крім того, стабільна температура у молодих тварин висока, а це означає, що біоплівка росте швидше, а в молодому віці також забезпечується відносно багато добавок до питної води.
Перевірка води
На практиці взяття проби води IKB раз на рік не завжди достатньо. Тому доцільно часто перевіряти фільтри. У цьому можуть допомогти прозорі фільтри. Також регулярно зливайте воду в біле відро, щоб було чітко видно, чи немає забруднення. Запах і смак може щомісяця перевіряти сам спеціаліст господарства. Птахівники також можуть критично перевірити свою систему водопостачання.
Промити питну лінію
Промивання питної лінії дуже важливо для запобігання утворенню біоплівки. Ви можете зробити це просто водою. На щастя, вода є найдешевшим очисним засобом у цьому відношенні. Зараз ми бачимо все більше автоматичних систем змиву. Це означає, що очищається система поїння не лише під час вакансії, але й під час вирощування. Важливо промивати поїльні лінії по черзі, щоб був достатній потік. Уважно перевірте, чи має комп’ютер центральної промивки достатній час промивання та чи справді бруд вимився з труби.
Вибір ніпелів
Якщо домашня птиця недостатньо п’є, вона недостатньо їсть. Тому з ніпеля має витікати достатня кількість води. З іншого боку, надмірний полив призводить до намокання підстилки. Деякі ніпелі дають багато води знизу, а деякі збоку. Виберіть правильні ніпелі для вашого виду домашньої птиці. Крім того, уникайте абсолютно різних типів ніпелів в одній поїльній лінії, наскільки це можливо. У іншому випадку вам завжди доведеться зменшувати тиск води, щоб водопостачання було оптимальним всюди.