Ключові моменти 1-го місяця життя телят
Стійкість молочної ферми, а також успіх заміни тваринами, відтвореними на самій фермі, залежить від утримання телят на першому місяці життя. Доглядом за телятами в перші дні життя часто нехтують. Ця необережність сприяє підвищенню смертності та сприяє появі захворювань. Якщо негативні економічні наслідки смертності не заперечуються, економічні наслідки захворювань у постнатальний період, видимість яких з продуктивної точки зору розділена періодом вирощування близько 2 років, часто ігноруються, попри те, що вони призводять до серйозного виробництва та, отже, економічні втрати.
Телята сьогодні – це корови завтрашнього дня, тому здорове вирощування – це якісна основа будь-якої молочної ферми. Важливо забезпечити новонародженим високий рівень здоров’я з 1-го дня і далі, що сприяє оптимальному росту для отримання здорових телиць при народженні та з відповідним фізичним станом. Досягнення цієї мети, з економічної точки зору, перетворюється на високу віддачу від інвестицій (ROI), що широко визнається всіма, але чий шлях до досягнення, попри те, що він простий, довгий і часто відсувається на другий план.
Нижче наведено короткі правила та процедури, яких повинні дотримуватися виробники в процесі вирощування майбутніх дійних корів.
Pre-caling - Попередня підготовка теляти
Стада утримання телят можуть бути індивідуальними і колективними. Важливо, щоб перед прийомом новонароджених провели наступні кроки:
- Очистили, вимили, висушили та продезінфікували місце утримання;
Окремі телята легше готуються і зменшують поширення інфекційних захворювань. - Підстилка повинна бути підготовлена для прийому теляти таким чином, щоб вона залишалася чистою, сухою та зручною;
- Повітряні потоки необхідно перевіряти та уникати. Однією з головних екологічних причин респіраторних патологій є не тільки холод, але й протяги та вологість.
Peri-Parto - під час і після пологів
- В ідеалі має бути місце, призначене виключно для пологів, - де гігієна та умови здоров'я, описані для телят, також повинні суворо дотримуватись;
- Якщо для отелення потрібна допомога людини, не засовуйте пальці в рот і ніздрі теляти, щоб спонукати його дихати. Новонароджений надходить із стерильних умов і, як правило, руки оператора забруднені, що є прямим шляхом зараження тварини патогенними організмами. Для стимуляції початку дихання слід проводити інтенсивний масаж грудного відділу новонародженого у вертикальному положенні з опущеною головою, що також сприяє відходженню слизу;
- Чистою тканиною або рушником видаліть усі залишки плаценти та бруду з поверхні тельця;
- Пуповину необхідно продезінфікувати відповідним дезінфікуючим розчином (наприклад, розчином йоду). Дуже важлива процедура, щоб уникнути бактеріальних інфекцій.
Годівля в перший день і в перший місяць
Через тип плаценти великої рогатої худоби плід не отримує від матері жодних антитіл (імуноглобулінів) під час вагітності, тому народжується абсолютно незахищеним. Імунітет лише пасивно набувається після народження через споживання молозива. Звідси важливість управління ним.
- Протягом багатьох років сприяли прийому молозива протягом перших 48 годин, але сьогодні підтверджено, що практичні результати є значно кращими, якщо це прийом відбувається в період відразу після пологів.
* Перший прийом молозива повинен бути зроблений протягом перших 2 годин життя;
* Наприкінці перших 6 годин новонароджений повинен випити від 2 до 2,5 літрів молозива;
* У перші 12 годин життя теля має споживати від 4 до 6 літрів молозива, максимально споживаючи 2 літри за раз;
* Споживання в першу добу не повинно бути нижче 10% від маси тіла теляти і може досягати 20%.
Зобов’язання дотримуватися цих процедур пов’язане з двома неминучими фізіологічними факторами:
• Клітини кишкової стінки здатні засвоювати імуноглобуліни лише в перші години життя теляти. Його здатність до поглинання є максимальною відразу після народження, значно падає до 12 годин і практично дорівнює нулю через 24 години;
• Рівень імуноглобуліну в молозиві починає зростати за 9 днів до отелення і досягає максимуму через 2 години після отелення. Найвищі вони при першому доїнні й поступово зменшуються між доїннями. Якщо з будь-якої причини корову необхідно подоїти перед отеленням, молозиво необхідно зберегти для подальшого введення теляті. - Як для введення молозива, так і для подальшого введення молока немовлята повинні використовуватися, відра з сосками або автоматичні годівниці, розміщені таким чином, щоб дозволити теляті залишатися з трохи піднятою та витягнутою головою під час доїння. споживання. Використовуваний інвентар повинен проходити періодичне гігієнічне обслуговування - обов'язково мити водою після кожного годування і дезінфікувати один раз на добу;
- Якщо не використовується коров'яче молоко, тоді замінник молока (більш рекомендований з гігієнічно-санітарних міркувань і харчового профілю) повинен бути приємним на смак і добре засвоюваним.
- У тварин ЗАВЖДИ повинна бути доступна чиста і свіжа вода, а також сіно або солома відмінної якості;
- З перших днів життя концентровані корми (стартери) високої смакової якості та спеціально розроблені для продуктивної фази, для якої вони призначені. Ці продукти, крім сприяння росту теляти, також є важливими стимуляторами розвитку рубцевих сосочків.
Постійний догляд
- Тримайте місця утримання сухими та з низьким рівнем фекалій – періодичне обслуговування;
- Щодня і кілька разів на день (по можливості) спостерігайте за самопочуттям телят. Якщо вони здаються слабкішими, слід негайно виміряти температуру. У разі температури вище 39,5°C або нижче 37,5°C необхідно негайно зв’язатися з ветеринаром, щоб визначити найкращу терапію та/або записатися на прийом;
- При колективному утриманні телят та у разі виявлення захворювання хворе теля необхідно негайно відвести до окремого, щоб запобігти поширенню захворювання, яке може мати інфекційну причину.
Висновок
Завдяки реалізації цих простих і практичних заходів можна уникнути багатьох витрат, таких як:
- Медичні та ветеринарні послуги;
- Придбання телиць або корів для утримання дійного стада;
- Зменшення втрат генофонду, вкладених у «запліднення»;
Крім того, ми сприяємо:
- Кращому старту розвитку та росту телят;
- Підвищена ефективність корму;
- Посилення більшого росту у фазі статевого дозрівання;
- Здорові телиці при отеленні;
- Більш продуктивні дійні корови.