Головна мета бройлерів — продукувати якомога більше м’яса за найкоротші терміни, а несучок - давати яйце майже щодня від дорослого до 100-тижневого віку. Основа цієї найвищої продуктивності в обох видів закладається в перші тижні життя. Після виводу курчатами тепер опікується фермер, який робить усе можливе, щоб забезпечити хороший старт!
Розвиток м'язів
У бройлерів розвиток м’язової маси досягається лише збільшенням м’язових клітин. Деякі люди думають, що зростання м’язів – це питання більшої кількості клітин, але це неправильно. Насправді ріст м’язів – це ріст клітин. Кількість м’язових клітин у м’язі формується під час інкубації та перших днів життя. Це означає, що після першого тижня кількість фіксується, тому ріст м’язів – це збільшення клітин. Це підкреслює важливість першого тижня життя!
Під впливом престартера
Щоб забезпечити найкращий розвиток м’язів, Коудайс розробив спеціальні престартери для бройлерів, несучок та індиків. Ці види птиці мають різні потреби в поживності, і тому потребують власного престартеру! Коудайс провів дослідження в цій галузі та розробив норми годівлі для цього періоду життя. Очевидно, що якість корму залежить не тільки від кількості енергії, білка, співвідношення амінокислот тощо, але й від якості та обробки сировини.
Виробництво
Крім того, крім складу, розмір подрібнення, якість змішування, твердість і форма гранул є важливими. Як у наших дослідах, так і в польових умовах ми переконалися в важливості хороших міні гранул.
Результат
Чи знаєте ви, що хороші мінігранули можуть збільшити споживання корму більш ніж на 10% протягом першого тижня? Враховуючи той факт, що коефіцієнт конверсії корму в цей перший тиждень менше ніж 1, 10% додаткове споживання корму дає 10% додатковий приріст у перший тиждень: від 180 грамів до 200 грамів. У наших власних експериментах ми побачили, що цей додатковий ріст молодняка призводить до 5-10 грам додаткової маси тіла на грам ваги за 7 днів. Це пов’язано з кращим розвитком м’язів, тушки та органів. Це важливі результати для виробництва бройлерів, які дають кращі фінансові результати.
Джерело: VK-152, внутрішнє дослідження Коудайс. Годівля тварин: розсипний проти мінігранули на першому тижні життя.
Пташник
Окрім оптимальної годівлі, ключовими факторами є утримання та управління. Основна мета – оптимізувати споживання корму. У бройлерів коефіцієнт конверсії корму в перший тиждень менше ніж 1, що робить споживання корму дуже ефективним. Більше споживання корму також означає більший ріст, але важливіше: кращий розвиток органів, скелета та м’язів. Добові курчата є пойкілотермними, тобто вони «холоднокровні» в перші дні та не можуть підтримувати температуру свого тіла. Тому температура підлоги має вирішальне значення, оскільки вона визначає температуру тіла курчат. Оптимальна температура підлоги – від 28 до 30˚C. Це не можна виправити підвищенням температури в приміщенні.
Занадто низька температура тіла згубно впливає на птахів:
- Нижче споживання корму. Це означає низький ріст і поганий розвиток.
- Ризик перитоніту жовткового мішка, спричиненого Escherichia Coli. Через нижчу температуру вміст жовтка менш рідкий і кровотік також нижчий. Все це підвищує вразливість пташенят до хвороб.
- Ризик синдрому мелабсорбції. Мелабсорбція - це багатофакторне захворювання з вірусним компонентом, а також дуже чітким температурним компонентом! Мелабсорбція характеризується недорозвиненістю курей і кульгавістю, викликаною порушенням розвитку скелета. Очевидно, що ці птахи ніколи не стануть хорошими бройлерами.
Крім температури підлоги, важливі й інші фактори управління, такі як доступність води та корму та рівень CO2. У Коудайс є власний контрольний список: KCCP (Критичні контрольні точки) для оцінки процедури розміщення нового поголів'я бройлерів. Рене Хейнен, DVM.
Малюнок 2. Занадто низька температура підлоги: охолодження курчат