Чому запобігання тепловому стресу так важливо для свиноматок?

24 липня 2023
-
3

З перших теплих весняних днів існує ризик виникнення теплового стресу у свиней. В основному це пов'язано з поєднанням температури та вологості. Якщо вологість висока, тварини (і люди) відчувають тепловий стрес навіть за нижчих температур. Однією з перших ознак є те, що свині починають споживати менше корму. У свиноматок це зниження споживання корму можна помітити вже при температурі в стайні +22°C. Такий рівень температур може виникати протягом всього року, а тим паче в літній період.

Як і люди, свині пристосовуються, коли стає занадто спекотно. Наприклад, вони зменшують свою щоденну активність, але в іншому, на жаль, свині трохи менше пристосовані, ніж люди. Зрештою, свині не можуть втрачати тепло через потовиділення. Тому вони покладаються на ряд інших механізмів. Наприклад, прискорюють дихання, щоб збільшити теплообмін за рахунок повітря, що видихається. До шкіри також приливає більше крові, що полегшує втрату тепла в навколишнє середовище. Потім вони шукають найпрохолодніші місця, наприклад, на решітці або близько до мокрої підлоги біля поїлки. При цьому вони також намагаються уникати лежання впритул один до одного. 

 Однак всі ці пристосування мають і зворотний бік. Прискорене дихання, наприклад, призводить до видихання великої кількості CO2, що порушує кислотно-лужний баланс тварини з усіма відповідними наслідками. Однак за допомогою правильної годівлі це можна виправити та обмежити негативні наслідки. 

Коли через спеку більше крові надходить до шкіри, це означає, що менше крові стає доступною для легень, а також для шлунково-кишкового тракту. Це ускладнює травлення. Окрім свиноматок, цей ефект, безумовно, спостерігається у молодих поросят та молодих свиней на відгодівлі. Зокрема, у поросят може виникнути кишкова непрохідність. Аналізи крові показують, що це призводить до серйозних запальних реакцій. 

 У свиноматок, залежно від умов утримання, поїлки можуть бути тимчасово заблоковані іншою свиноматкою, яка шукає прохолоди, лягаючи на вологі місця перед поїлкою. Особливо наприкінці супоросності, це перешкоджає споживанню води свиноматками й призводить до утворення твердого калу та більшого ризику виникнення симптомів синдрому запалення та некрозу  у свиней. 

Оскільки негативні наслідки теплового стресу можуть спостерігатись тривалий час, важливо не лише забезпечити достатню кількість води та хороший клімат у свинарнику, але й підтримувати свиноматок адаптованим літнім кормом. Змінне споживання корму та (додатковий) тепловий стрес, змушують печінку працювати понаднормово. Завдяки збільшенню кількості вітамінів, зокрема вітаміну Е, вітаміну С та ряду вітамінів групи В, печінка отримує додаткову підтримку. У наші HEATSTOP корми ми також додаємо інгредієнти, які запобігають зневодненню, оскільки під час теплового стресу свиноматки дихають швидше, а іноді навіть задихаються. 

Запобігти краще, ніж лікувати

  Профілактика, звичайно, краще, ніж лікування. Охолодження, налаштування клімату та управління стайнею відіграють важливу роль у запобіганні підвищенню температур у приміщенні. Ви вже готові до літа? Обговоріть зі своїм консультантом свій план захисту від теплового стресу. 

Завантажте додаток на свій телефон

Ви можете завантажити додаток на свій телефон з магазину Apple App або з магазину Google Play.

Додаток пропонує кілька послуг, таких як автоматичне сповіщення, коли індекс теплового стресу у вашому місці та для ваших тварин стає критичним.

Додаток також дозволяє вам самостійно вводити різні дані, щоб ви могли точно перевірити, які умови в корівнику та відділенні впливають на тварин.

Щоб завантажити CoolCare, натисніть на посилання вашого магазину додатків нижче.

Як це працює?
У додатку знак оклику '!' пояснює, як він працює.