Як виростити та годувати бройлерів в домашніх умовах

19 січня 2023
-
4

Для вирощування важливо придбати добре розвинутих і здорових курчат. При покупці зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Вони повинні бути рухливі, мати блискучі очі, рівний дзьоб, ноги, сухий пух навколо клоаки, суху пуповину, активно реагувати на звук. Зверху над ящиком встановлюємо лампу розжарювання для обігріву курчат потужністю 60Вт, якщо вирощування буде проходити в клітці чи приміщенні - інфрачервону лампу потужністю 180-250Вт. Для контролю за температурою встановлюємо термометр. На 1 м² садять 15-18 голів.

Вирішили вирощувати бройлера в домашніх умовах?

1. Тоді необхідно подбати про місце для їх вирощування. Для цього в перший період підійде картонний, дерев'яний ящик відповідного розміру. Дно ящика застеляють поліетиленовою плівкою, а білок насипають підстилку товщиною 5 -7 см. У якості підстилки використовуємо лушпиння соняшника, тирсу, стружку, солому чи солом'яну січку. Підстилочний матеріал має бути сухим, без плісняви ​​та ураження грибком. У міру підростання курчат необхідно збільшити розмір їхнього «житла». 
2. В перший день посадки курчатам добре випоювати електроліт (Електросоль). Після цих 3-5 діб випоюють пробіотики. У випадку потреби зверніться до ветлікаря з профілактичними препаратами. Одразу після випоювання пробіотиків курчатам додають у воду вітаміни A, D, E та комплекс B.
3. У першу добу життя курчатам необхідно забезпечити цілодобове освіту. З 2-7 доби тривалість освіти повинна становити 23 роки на добу і 1 годину темряви. У світлий час отримати освітлення можна вимикати, якщо через вікна в приміщенні проходить багато світла. Необхідно забезпечити в перші 7 днів освіту на рівнях 30-40 люксів та 5-10 починаючи з 7-го дня.
4. Слід пам'ятати, що корм має бути свіжим та доброякісним. Для забезпечення кращих результатів використовують готові комбікорми у вигляді дрібної крупки (стартер) і гранули (гровер та фінішер). Важливо постійно забезпечувати курчат свіжою водою. Необхідно стежити за чистотою поїлок та годівниць. У них не повинно бути сліду, залишків закислого або запліснявілого корму.
5. Для контролю температури вибір термометр. Незалежно від способу вирощування (в клітках чи на підлозі) необхідно в зоні вирощування курчат підтримувати температуру 33-33,5˚С. До 7-го дня температуру знижують до 29,5˚С. Після 28 днів вирощування температуру знижують до 22˚С. Оптимальна вологість для курчат становить 60-75%. Для курчат особливо шкідлива підвищена вологість у холодному пору року, при недостатній вентиляції приміщення і надзвичайно вологій підстилці. Для підтримки оптимальної вологості необхідно щоденно контролювати стан підстилки і при необхідності підсипати на вологі місця суху солому або солом'яну січку. Важливо при наявності підтримки необхідний повітрообмін.
6. Рекомендуємо при вирощуванні курчат дотримуватись рекомендацій, наведених у таблиці 1:
Рекомендації-при-вирощуванні-курчат.jpgТаблиці 1. Рекомендації при вирощуванні курчат.

7. Показником комфортної температури для курчат є їх поведінка. Якщо курчата скупчуються або малорухливі - їм холодно. Якщо лежать на підлозі розпустивши крила, розкриваючи дзьоб, важко дихають - їм спекотно. В нормі курчата мають бути рухливі, активно клюють корм, п’ють воду, чистять оперення. У курчат має бути сухо. Також вони не переносять загазованості, вологого повітря. Коли дозволяє погода - можна виносити курчат на загороджену територію на декілька годин. При цьому необхідно слідкувати, щоб вони мали частковий захист від сонця для попередження теплового удару.

ПОТРЕБА ПРОДУКТІВ ДЛЯ ГОДІВЛІ БРОЙЛЕРА В ДОМАШНІХ УМОВАХПОТРЕБА-ПРОДУКТІВ-ДЛЯ-ГОДУВАННЯ-БРОЙЛЕРА-В-ДОМАШНІХ-УМОВАХ.jpg

 

ПОТРЕБА ПРОДУКТІВ ДЛЯ ГОДУВАННЯ МЯСО-ЯЄЧНИХ ПОРІД В ДОМАШНІХ УМОВАХПОТРЕБА-ПРОДУКТІВ-ДЛЯ-ГОДУВАННЯ-МЯСО-ЯЄЧНИХ-ПОРІД-В-ДОМАШНІХ-УМОВАХ.jpg