Чотири фази переходу: Як досягти безпроблемного отелення та гарного початку лактації

17 березня 2021
-
4 minutes

Як молочний фермер, ви знаєте важливість переходу між лактаціями. Кожна фаза відіграє ключову роль, і кожну з них потрібно супроводжувати по-різному. Завдяки успішному чотирифазному підходу ви та ваше стадо будете пожинати плоди від однієї лактації до наступної, і наступної, і наступної…

1. Фаза закінчення лактації: останні тижні лактації

Останні тижні однієї лактації є життєво важливими для створення хорошої основи для наступної. Мета полягає в тому, щоб контролювати фізичний стан корови, щоб приймати важливі рішення – наприклад, коли почати сухостійний період, чи використовувати антибіотики після його початку та чи змінювати раціони корів у другій половині лактації. Оцінка стану тіла (BCS) 3,5 є оптимальною для закінчення лактації. У цей період бажано також проводити профілактичну обробку ратиць.

 

2. Фаза раннього сухостою: перші чотири тижні сухостійного періоду

Цей етап дає можливість тканинам вимені відновитися до наступної лактації. Тому за ним потрібно добре керувати, що означає вирішувати, яких тварин лікувати антибіотиками, використовувати правильно підібрані продукти для консервації вимені та забезпечувати належну гігієну та утримання. Крім того, важливо стежити за тим, щоб ваші корови отримували достатню кількість сухої речовини (DMI) з кормів.


3. Фаза пізнього сухостою: останні два тижні сухостійного періоду

Роль фази пізнього сухостою полягає в тому, щоб запобігти проблемам отелення, отримати здорове теля та добре почати наступну лактацію. Правильний раціон протягом цього періоду може скоротити час отелення і запобігти проблемам зі здоров’ям, пов’язаним з перехідним періодом – наприклад, зниження катіон-аніонної різниці (DCAD) знижує ризик молочної лихоманки. Так само, підвищена кількість енергії в раціонах дозволить уникнути негативного енергетичного балансу (NEB), а також допоможе запобігти молочній лихоманці.


4. Фаза роздою: перші тижні нової лактації

Тепер мета – виключити ускладнення на початку лактації. DMI, який підтримується якомога вищим на етапах 2 і 3, повинен зростати, досягаючи максимального рівня на початку цього етапу. Забезпечення добре збалансованим повноцінним кормом з грубими кормами забезпечить високе виробництво молока з високим вмістом поживних речовин.

Розуміючи його різні фази, ви можете більш ефективно керувати переходом і покращувати не тільки продуктивність ваших корів, але і їх здоров’я – безпрограшний варіант.