Науково доведено, що своєчасний катіонно-аніонний баланс (DCAD) знижує частоту гіпокальціємії у дійних корів. Але для максимального успіху важливо, щоб ваше стадо отримувало оптимальний баланс мінералів у своєму раціоні.
Ключові поживні речовини
DCAD розраховується на основі вмісту поживних речовин калію, натрію, сірки та хлору. Але є й інші, на які варто звернути пильну увагу. У кожному разі важливо правильно підібрати кількість. Для ефективної стратегії DCAD фермери також повинні контролювати звичайні харчові мінерали, включаючи фосфор і магній. Важливість підтримки правильного балансу можна побачити на малюнку нижче. Магній позитивно впливає на гормональну регуляцію рівня кальцію в крові корови, але, у свою чергу, негативно впливає високий рівень калію.
Фосфор: чому менше, значить більше
Вважається, що інший важливий мікромінерал, фосфор, сприяє обміну кальцію. Однак не завжди буває, що чим більше, тим краще. Наприклад, більш високе споживання фосфору може обмежити поглинання кальцію коровою, підвищуючи ризик гіпокальціємії. Це пов’язано з тим, що надлишок фосфору може зменшити утворення та посилити розпад дигідроксивітаміну D, який є важливим для всмоктування кальцію в кишківнику.
Оскільки корови не потребують багато фосфору під час сухостійного періоду, ви можете зменшити споживання до 2-3 грамів на кг сухої речовини (СР). Створення раціону з низьким вмістом фосфору для сухостійних корів передбачає додаткові витрати, але з очевидними довгостроковими перевагами для здоров’я та економічними перевагами, ви побачите, що це добре витрачені гроші. Справді, дослідження показують, що зменшення вмісту фосфору на 1 грам на кг СР під час пізнього сухостійного періоду може призвести до 21% менше випадків субклінічної гіпокальціємії (SCHC).
Доїння економічна вигода
Дотримання правильно збалансованого раціону може зіграти ключову роль у покращенні довгострокового здоров’я вашого стада, а також вищої продуктивності вашої ферми.